CSR

Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe mieści się w zabytkowych wnętrzach przedwojennej siedziby Banku Polskiego. Mury tego budynku były świadkiem wielu ważnych dla Polski wydarzeń. Sięgając do korzeni Wojskowego Przedsiębiorstwa Handlowego oraz pamiętając o bohaterskich dniach z dumą wspieramy wszelkie inicjatywy propagujące wiedzę historyczną. Wspólnie z Grupą Historyczną „Zgrupowanie Radosław” WPH w ramach Nocy Muzeów przygotowuje wystawę poświęconą Powstaniu Warszawskiemu, a także inscenizację „Przebicie do Śródmieścia” oraz Marsz Pamięci szlakiem kompanii „Rudy” oraz Batalionu „Zośka”. 

Czujemy się odpowiedzialni za popularyzację pamięci o ważnych wydarzeniach historycznych. Od kilku lat najważniejsze są dla nas obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Każdego roku, w ramach Nocy Muzeów organizujemy inscenizacje, które przybliżają realia okupowanej Warszawy. Bohaterstwo Powstańców warto czcić i pielęgnować z dbałością o historyczne detale. Dlatego na jedną noc w roku tworzymy wyjątkową wystawę, pełną prawdziwych historii, pamiątek i opowieści o bohaterach, również w formie rekonstrukcji. 

Jako firma odpowiedzialna społecznie WPH działa również na rzecz osób narażonych na wykluczenie społeczne:

  • WPH wspiera Fundację Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych Grom.
  • WPH wspiera kombatantów – przygotowaliśmy specjalny program rabatowy, szyjemy mundury dla Członków Korpusu Walk o Niepodległość RP.
  • WPH wspiera Fundację Niewidomych Żeglarzy „Ślepa kura” – przekazujemy odzież i wyposażenie, a także żywność liofilizowaną na potrzeby rejsów na Morzu Bałtyckim.
  • WPH wpiera również Hufiec ZHP Warszawa Mokotów.

Zważywszy na główny obszar działania, WPH jest także fundatorem nagrody grand prix Festiwalu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej oraz Konkurs wiedzy o życiu i działalności rotm. Witolda Pileckiego adresowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego. 

WPH wspiera grupy historyczne.
Promujemy wiedzę i pamięć historyczną.

JESTEŚMY ŚWIADKAMI HISTORII

W pracowni krawieckiej WPH Kombatanci mogą uszyć historyczny mundur na miarę.

PAMIĘTAJĄC O CZYNIE ŻOŁNIERSKIM
STWORZYLIŚMY SPECJALNY
PROGRAM RABATOWY DLA KOMBATANTÓW